POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotova - Mikshina

 

Johana Pocková 

vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre v Praze, absolvovala půlroční stáž na Peridance Capezio Centre v New Yorku a dva roky na taneční akademii SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance). Nyní se věnuje autorské choreografické tvorbě, v roce 2017 získala Cenu Jarmily Jeřábkové za choreografii VRAŽDA! Malá komiksová historie. V posledních letech také uvedla choreografie Proč ne teď?, Na Váhu!, Plné sklady citů, taneční film Folds of Touch a Jáma lvová, které bylo vybráno na Českou taneční platformu 2020 a mezi top 20 inscenací na evropské platformě Aerowaves 2021. Jejím posledním dílem spolu se Sabinou Bočkovou a Ingou Zotovou-Mikshinou je představení Treatment of Remembering, které bylo vybráno na Českou taneční platformu 2021. V roce 2019 založila taneční spolek POCKETART a v roce 2020 získala 1. Cenu tanečních aktualit za přínos taneční scéně. Jako performerka spolupracuje se skupinou Tantehorse a Cirkem La Putyka. 

 

Sabina Bočková

vystudovala Taneční centrum Praha, byla členkou Baletu Jihočeského divadla a sólistkou Pražského komorního baletu. Od roku 2017 působí na nezávislé taneční scéně. Jako interpretka je součástí projektů n o m a d – Alica Minar a kol., spolupracuje se skupinami Tantehorse – Vivisectic, !O! - Family Therapy, tYhle – LEGOrytmus, Meduza (ČTP 2019) ad. Je členkou spolku POCKETART (Plné sklady citů). S Johanou Pockovou stojí za inscenací Jáma lvová, které bylo oceněno na Aerowaves, a jako tvůrkyně spolupracuje s Tomášem Janypkou na představení Song lines. Zároveň je studentkou Fakulty humanitních studií UK. 

 

Inga Zotova – Mikshina

pochází ze Sibiře, Rusko. Vystudovala tanec na taneční škole v Petrohradě a na Konzervatoři Duncan centre v Praze. Věnuje se performanci, taneční improvizaci a fyzickému divadlu. Spolupracovala se Spitfire Company a Tantehorse, divadlem Archa ad. V roce 2015 získala první cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nové Evropy. Je spoluzakladatelkou umělecké skupiny Ferst Dadler, spolku POCKETART z.s. a kolektivu Guides. Studuje estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, praktikuje jógu a vyučuje na taneční Konzervatoři Duncan centre v Praze.

 
#tanecpraha