Performing Dramaturgies

KDY:

15 a 16.9. 2022

Od 10 do 17 hodin (s pauzou na oběd 13 -14 h)

KDE:

PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24A, 130 00 Praha 3-Žižkov

Krenovka Art Center 
Husitská 22, 130 00 Praha 3-Žižkov

Zapojení umělci: 

Tereza Lenerová (CZ), Tereza Krčálová (CZ), Konstantina Skalionta (CY), Rodia Vomvolou (CY), Nikita Maheshwary (NL), Elena Tzanavalou (NL), Adriano Wilfert Jensen (DK), Ida-Elisabeth Larsen (DK), Margherita Scalise (IT), Salvo Lombardo (IT), Miřenka Čechová (CZ), Markéta Vacovská (CZ), Evagoras Vanezis (CY), Petros Konnaris (CY), Evangelos Biskas (NL), Elisabeth Borgermans (NL), Mirko Guido (DK), Naya Moll Olsen (DK), Fabritia D’Intino (IT), Francesco Cocco (IT) 

Kurátoři:

Maja Hriešik (SK), Katalin Trencsényi (HU/UK), Anne-Marije Van Den Bersselaar (NL), Guy Cools (B/AT), Alexis Vassiliou (CY)

Micro and Macro Dramaturgies in Dance (MMDD) je tříletý evropský výzkumný a vzdělávací projekt, který sdružuje šest předních organizací současného tance: Tanec Praha (CZ), Dance House Lemesos (CY), DansBrabant (NL), Bora Bora - dance and visual theatre (DK), Anghiari Dance Hub and Marche Teatro (IT) ve společném zkoumání dramaturgie jako kreativní a společensky uvědomělé praxe prostřednictvím sdílení a spolupráce.

Abychom se mohli podělit o zkušenosti s širší taneční komunitou, rádi bychom vás pozvali na závěrečnou akci projektu s názvem PERFORMING DRAMATURGIES | Shared thinking about dramaturgy in dance, která se bude konat 15. a 16. září 2022 v divadle PONEC a Art Centra Krenovka.

 

Pokud vás téma taneční dramaturgie zajímá, chcete o něm přemýšlet, diskutovat a porovnávat různé postupy, zaregistrujte se prosím zde.
Více o projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance naleznete zde.

 

Počátkem září se do Prahy sjedou všichni účastníci intenzivních workshopů projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance uplynulých dvou let, a to jak z ČR, tak 4 dalších zemí – Dánska, Holandska, Itálie a Kypru. Dva dny věnují pokračování ve sdílení výzkumu dvou různých skupin umělců společně s kurátory projektu (z roku 2021 a 2022), aby se pak podělili o zkušenosti s širší taneční veřejností.

 

Vstupenky

#tanecpraha