Deadline pro přihlášení prodloužen do 31.5.!

 

Zapojte se do intenzivních workshopů /ateliérů dramaturgie v tanci a využijte možnosti pracovat na vlastním díle v dialogu s etablovanými domácími i zahraničními umělci.

Tanec Praha pořádá tento ateliér pro představitele nejmladší generace tvůrců (tvůrčí kolektivy, choreografy/ky, tvůrčí performery/ky), kteří mají zkušenost s minimálně 1-2 profesionálními díly. Jeho program čerpá ze zkušeností tříletého evropského projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance a hodlá zprostředkovat různorodé metodologie taneční dramaturgie v současné praxi, představit ji jako důležitého partnera v rámci tvůrčího procesu.

Série intenzivních workshopů, které kurátorsky zastřešuje Maja Hriešik (SK), proběhne v červnu a prosinci 2023, kdy se zapojí domácí umělci i hosté z Británie, Řecka a Dánska.

Úvodní, červnová část workshopu v termínu 25. – 30. 6. 2023 (25. 6. od 15:00, 26. - 29. 6. od 10:00 do 18:00 s pauzou na oběd a 30. 6. do 13:00) bude probíhat ve Studiu Krenovka, v češtině/slovenštině s výjimkou závěru v angličtině. Je zaměřena na dramaturgii a výzkum / research,  práci na materiálu z praktického i teoretického hlediska, bude obsahovat skupinová i individuální setkání. Workshopy povedou: Maja Hriešik (SK), Viktor Černický (CZ), Markéta Vacovská (CZ) a Katalin Trencsényi (UK).

Workshop má za cíl napomoci umělcům upřesnit si záměry konkrétních projektů, důvěřovat tělu jako základnímu materiálu a intuitivním procesům, ale také poskytnout teoretickou oporu ve zvolených metodách práce, pomoci je rozpracovat a nastartovat vlastní proces tvorby.

V závěru workshopu Katalin Trencsényi představí e-book o příkladech současného chápání taneční dramaturgie. Jako editorka zprostředkovává úvahy o podobách taneční dramaturgie a jejího aplikování z pera současných tanečních umělců, kteří byli součástí projektu MMDD (v angličtině).

 

Zájemce prosíme o vyplnění FORMULÁŘE - závazné přihlášky do 31. 5. 2023. Kapacita je omezená. Účastnický poplatek 500 Kč je symbolickým příspěvkem.

 

Cyklus workshopů dramaturgie v tanci zakončí tento rok třídenní ateliér Maji Hriešik se zahraničními mentory zaměřený na mapování, analýzu a sdílení procesu, předběžný termín: 1. - 3. 12. 2023.

 

Kontakt: zuzana.bednarcikova@tanecpraha.eu

 

Účastníci červnového workshopu jsou srdečně zváni vychutnat si také závěr mezinárodního festivalu TANEC PRAHA:

25. 6. dopoledne - Olivia Court Messa (IL/CL): workshop / Studio Krenovka (24. 6. lze vidět inscenaci Ölivia Court Messa (IL/CL): I carry, you hold)
26. 6. 20:00 Ingrid Berger Myhre & Lasse Passage (NO/NL/BE): Panflutes and Paperwork / PONEC – divadlo pro tanec
27. 6. 20:00 Peeping Tom (BE):  Diptych: The missing door and The lost room / Hudební divadlo Karlín

Tanec Praha nabízí účastníkům workshopů dramaturgie 40% slevu na vstupenky na vybraná představení festivalu.

 

Dále připravujeme v rámci projektu WORKSHOPY DRAMATURGIE V TANCI:

Cyklus dalších akcí na téma dramaturgie: na červnový ateliér naváže na podzim workshop „Giving and Receiving Feedback“ (10. – 13. 11.) zaměřený na umění dávat a získávat zpětnou vazbu pod vedením zkušeného mentora Bushe Hartshorna (v angličtině). V závěru České taneční platformy (2. 4. 2023) již proběhl první workshop s Monicou Gillette, na který naváže její zářijový IN FOCUS Lab v termínu 1. – 3. 9. 2023. Další významnou osobností, kterou uvítáme, je Lia Prentaki, expertka na tvorbu pro děti (9. 10. 2023).

 

Workshopy jsou financované Ministerstvem kultury České republiky, Národním plánem obnovy.

                  

 

#tanecpraha