Not Standing – Through the Grapevine

Alexander Vantournhout

14

Únor

CIRKOPOLIS festival

Koncept & choreografie:

Alexander Vantournhout

Performeři:

Axel Guérin & Alexander Vantournhout

Vzniklo ve spolupráci s:

Emmi Väisänen & Axel Guérin 

Skladatel:

Andrea Belfi

Dramaturgie:

Rudi Laermans

Light design:

Caroline Mathieu, Harry Cole

Technika:

Rinus Samyn

Kostýmy:

Anne-Catherine Kunz

Scénografie:

Bjorn Verlinde

Konzultace:

Anneleen Keppens, Maria Ferreira Silva 

Poděkování:

Sébastien Hendrickx, Vera Tussing, Esse Vanderbruggen

Distribuce:

Frans Brood Productions

Manažer společnosti:

Esther Maas

Manažer produkce:

Aïda Gabriëls

Foto:

Bart Grietens

Koproducenti:

Arts Centre Vooruit, Ghent (BE), PERPLX, Marke (BE), CENTQUATRE, Paris (FR), Cirque-théâtre Elbeuf (FR), Subsistances, Lyon (FR), Théâtre de la Ville de Luxembourg, Luxembourg (LU), MA scène nationale – Pays de Montbéliard (FR), Les Hivernales CDCN, Avignon (FR), Malpertuis, Tielt (BE), Theater Freiburg (DE), Théâtre des Quatre Saisons, Gradignan (FR), Théâtre de l’Arsenal, Val-de-Reuil (FR)

Délka:

60 minut

Věk

12+

Through the Grapevine je svérázný tanec dvou mužů, během kterého perfomeři Alexander Vantournhout a Axel Guérin vystavují svá těla, a to bez jakýchkoli příkras.

 

Jsou trénovaní, ale rozhodně ne dokonalí. Nesnaží se vás dostat působivými pohyby. Postupem času narazí jejich atletická těla na fyzická omezení, díky nimž poznávají slabé a silné stránky vlastní specifické konstituce. S velkým úsilím a soustředěním hledají vyváženost, rovnováhu a harmonii, a přitom se nevyhýbají humoru. Vzájemně se vyzývají a ženou vpřed. Neustálý vzájemný fyzický kontakt, synergie mezi doteky a jejich přijímání, se jako ústřední motiv nese celým představením. 

 

Sedmé představení Alexandera Vantournhouta je po La Rose en Céramique (2018) a Raphaël (2017) jeho prvním skutečným duetem a do jisté míry navazuje na tematické aspekty představení ANECKXANDER (2015). Tělo se znovu ukazuje v čistě ryzí formě a představení se noří do kreativního, kinetického potenciálu fyzických omezení ... což je téma, které se odráží v celé jeho tvorbě. Po scénickém představení Screws (2019) Alexander znovu spolupracuje s Axelem Guérinem, kterého diváci Cirkopolisu mohli vidět v představení Red Haired Men (2018).

 

Projekt vznikl za podpory vlámských úřadů. Alexander Vantournhout je rezidenčním umělcem v Arts Center Vooruit v Gentu, přidruženým umělcem le CENTQUATRE Paris a Cirque-théâtre Elbeuf, a kulturním ambasadorem města Roeselare. Alexander Vantournhout je podporován Fondation BNP Paribas.

 

Vstupenky

14

Únor

Not Standing – Through the Grapevine

PONEC - divadlo pro tanec
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 14-02-2022 20:00 14-02-2022 20:00 Czech republic/Europe Not Standing – Through the Grapevine Through the Grapevine je svérázný tanec dvou mužů, během kterého perfomeři Alexander Vantournhout a Axel Guérin vystavují svá těla, a to bez jakýchkoli příkras.   Jsou trénovaní, ale rozhodně ne dokonalí. Nesnaží se vás dostat působivými pohyby. Postupem času narazí jejich atletická těla na fyzická omezení, díky nimž poznávají slabé a silné stránky vlastní specifické konstituce. S velkým úsilím a soustředěním hledají vyváženost, rovnováhu a harmonii, a přitom se nevyhýbají humoru. Vzájemně se vyzývají a ženou vpřed. Neustálý vzájemný fyzický kontakt, synergie mezi doteky a jejich přijímání, se jako ústřední motiv nese celým představením.    Sedmé představení Alexandera Vantournhouta je po La Rose en Céramique (2018) a Raphaël (2017) jeho prvním skutečným duetem a do jisté míry navazuje na tematické aspekty představení ANECKXANDER (2015). Tělo se znovu ukazuje v čistě ryzí formě a představení se noří do kreativního, kinetického potenciálu fyzických omezení ... což je téma, které se odráží v celé jeho tvorbě. Po scénickém představení Screws (2019) Alexander znovu spolupracuje s Axelem Guérinem, kterého diváci Cirkopolisu mohli vidět v představení Red Haired Men (2018).   Projekt vznikl za podpory vlámských úřadů. Alexander Vantournhout je rezidenčním umělcem v Arts Center Vooruit v Gentu, přidruženým umělcem le CENTQUATRE Paris a Cirque-théâtre Elbeuf, a kulturním ambasadorem města Roeselare. Alexander Vantournhout je podporován Fondation BNP Paribas.   Husitská 24A/899 Praha Česká republika

15

Únor

Not Standing – Through the Grapevine

PONEC - divadlo pro tanec
18:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 15-02-2022 18:00 15-02-2022 18:00 Czech republic/Europe Not Standing – Through the Grapevine Through the Grapevine je svérázný tanec dvou mužů, během kterého perfomeři Alexander Vantournhout a Axel Guérin vystavují svá těla, a to bez jakýchkoli příkras.   Jsou trénovaní, ale rozhodně ne dokonalí. Nesnaží se vás dostat působivými pohyby. Postupem času narazí jejich atletická těla na fyzická omezení, díky nimž poznávají slabé a silné stránky vlastní specifické konstituce. S velkým úsilím a soustředěním hledají vyváženost, rovnováhu a harmonii, a přitom se nevyhýbají humoru. Vzájemně se vyzývají a ženou vpřed. Neustálý vzájemný fyzický kontakt, synergie mezi doteky a jejich přijímání, se jako ústřední motiv nese celým představením.    Sedmé představení Alexandera Vantournhouta je po La Rose en Céramique (2018) a Raphaël (2017) jeho prvním skutečným duetem a do jisté míry navazuje na tematické aspekty představení ANECKXANDER (2015). Tělo se znovu ukazuje v čistě ryzí formě a představení se noří do kreativního, kinetického potenciálu fyzických omezení ... což je téma, které se odráží v celé jeho tvorbě. Po scénickém představení Screws (2019) Alexander znovu spolupracuje s Axelem Guérinem, kterého diváci Cirkopolisu mohli vidět v představení Red Haired Men (2018).   Projekt vznikl za podpory vlámských úřadů. Alexander Vantournhout je rezidenčním umělcem v Arts Center Vooruit v Gentu, přidruženým umělcem le CENTQUATRE Paris a Cirque-théâtre Elbeuf, a kulturním ambasadorem města Roeselare. Alexander Vantournhout je podporován Fondation BNP Paribas.   Husitská 24A/899 Praha Česká republika
Foto: Bart Grietens
Foto: Bart Grietens
Foto: Bart Grietens
Foto: Bart Grietens

#tanecpraha