Work in progress

V tomhle tanečním kusu se mluví česky a anglicky.

Temporary Collective ve složení:

Balasz Busa, Petra Tejnorová, Tereza Ondrová, Monica Gillete, Sodja Lotker, Michal Cáb, Jan Čtvrtník, Katarina Morávek Ďuricová, Daniela Řeháková, Júlia Pecková, Stanislav Miller a další přátelé.

Partneři:

         

    

Budeme moc rádi, přijmete-li naše pozvání na otevřenou zkoušku, protože „bez vás se nehneme“!

Projekt MOVE se zrodil z rozhovorů o udržitelnosti v tanci a divadle, který vedla režisérka Petra Tejnorová, tanečnice Tereza Ondrová a členové platformy Temporary Collective. 

Za poslední rok jsme postupně nastavovali nové metody práce a zkoušení, prověřovali a zpochybňovali naše postupy a modely. Rozhodli jsme se pohnout se z místa a vyrazit vstříc větší rovnováze a udržitelnosti.

Podnět k novému projektu MOVE nám dal také příběh maďarského tanečníka Balázse Busy, který absolvoval prestižní taneční školu P.A.R.T.S. v Bruselu. Hned po ukončení studia se přidal k souboru Rosas, legendární skupině choreografky a tanečnice Anny Teresy De Keersmaeker. Postupem času ale ztratil vztah k pohybu ve formě tance, k němuž byl vedený. Všeho nechal a stal se zahradníkem, zamiloval do rostlin.

Vyčerpání a transformace. Jak žije něco, co se nemůže hýbat? Zašli jsme příliš daleko, když považujeme energetické zdroje planety a energetické zdroje našeho vlastního těla za samozřejmé? Ačkoliv je MOVE projekt mezinárodní, podobně jako předchozí taneční duet CALL ALICE vznikal na dálku pomocí korespondence, hlasových zpráv, meetingů na zoomu apod. 

 

www.temporarycollective.cz

​  ​  

 

Vstupenky

Související představení

GEO

Temporary Collective / T. Ondrová, P. Tejnorová a kol.
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

Duety

Temporary Collective / T. Ondrová, P. Tejnorová a kol.
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha