Krvavá svatba

Tierra Lo-r-ca

Koncept

Daniela Zálešáková a Eduard Zubák

Choreografie

Eduard Zubák, Jana Drdácká

Scénografie a kostýmy

Eva Bláhová

Světelný design

Lukáš Brinda

Fotodokumentace

Petr Kadlec

Hudba

kytara – Morenito de Triana, bicí – Michael Cába, zpěv – Petra Dokládalová

Hrají

Dana Poláková, Eva Nová, Šárka Šildová, Daniela Zálešáková,  Eva Petrová/Dominika Býmová, Richard Fiala, Milan Mikulčík,  Štěpán Tuček/Daniel Krčmer

Tančí

Jana Drdácká, Eva Miškovič, Jana Hemelíková-Baudisová, Karolína Škrabánková, Eduard Zubák, Kamil Ďurana, Filip Zubák

Autor traileru a plakátu

Štěpán Zálešák

Jihošpanělská vesnice, kruté osudy, bolest, vztek, touha a nenávist, to vše směstnané do hodiny mezi životem a smrtí. Výrazná světla, temnota a stíny, Luna, co ozáří nejhlubší kouty naší sžírané duše lačnící po pomstě a boji, stejně jako po lásce a usmíření.

*

Divadelně-taneční skupina Tierra Lo-r-ca vznikla z nápadu spojit výsostně dramatickou taneční a hudební formu Flamenca s klasickou činohrou, s cílem nechat je ve společném rytmu vyprávět odlišnou formou stejný příběh.

Flamencová hudba a tanec spolu s Lorcovou konejšivou i bolestnou poezií jsou v této inscenaci jako dialog uzavřený v monologu, hutná směs v krystalicky čisté struktuře ­– koexistují společně i každá zvlášť, prolínají se, doplňují, vyvracejí, tak jako lidské touhy, pocity a emoce.

Samotné herecké dialogy, ač vysoce poetické, se bolestně zaříznou do divákova těla, odkrývají výrazné, archetypální postavy, které mohou být zasazeny do jakékoliv doby na jakékoliv místo. Každý je zde nositelem svého příběhu z minulosti, který neustále, občas až tragikomicky, probublává  na povrch, za jehož horizontem se pomalu plíživě rozpíná nevyhnutelná temnota.

Vstupenky

Photo: Petr Kadlec
Photo: Petr Kadlec
Photo: Petr Kadlec
Photo: Petr Kadlec
Photo: Petr Kadlec
Photo: Petr Kadlec
Photo: Petr Kadlec

#tanecpraha