Karneval zvířat

Barbora Látalová a kol. (CZ)

Pro děti od 5 do 12 let

Pokud máte zájem o objednání představení pro školu, vyplňte, prosím, objednávkový formulář.

Koncept

Barbora Látalová

Dramaturgie

Hana Strejčková

Hudební režie

Pavol Rinowski

Tvorba a interpretace

Barbora Látalová/Helena Arenbergerová, Michaela Suša, Zdenka Brungot Svíteková, Jana Látalová / Inga Zotova Mikshina, Jana Novorytová

Produkce

Lucia Račková

Výtvarná koncepce

Marianna Stránská

Videoart

Petr Krušelnický, Jaroslav Hrdlička, Vojtěch Vaněk

Světelný design

Robert Štěpánek

Zvuková technika

Petr Krušelnický

Poděkování za spolupráci

Toméo Vergès, Dana Nekardová, technici divadla Ponec, Kateřina Markovičová, Marie Pešková

Koproducent

Tanec Praha

Producent

OSTRUŽINA z.s.

Premiéra

27.5.2013 PONEC – divadlo pro tanec

Délka

75 min.

K představení lze objednat pohybovou dílnu na školu.

 

Interaktivní taneční představení pro děti a mládež, které vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. Inscenace propojuje pohyb a tanec s videoprojekcemi, originální hudbou, zvuky a v neposlední řadě akcentuje i hru světla a stínu, ticha a nehybnosti. Tvůrci se nechali inspirovat rozmanitým světem živočišné říše, vydali se pod zem, vzlétli na nebe, potopili se do hlubin i ztratili v trávě, a zároveň vytvořili mnohá nová, roztodivná stvoření. A díky dětským divákům, kteří jsou přítomni na jevišti od počátku do konce, vznikají pokaždé další nové bytosti. Přijďte se s námi ponořit do světa velké zvířecí fantazie!

Na interaktivní představení navazuje pohybová, hudební a výtvarná dílna s tvůrci. Děti si pohybem a tancem vyzkouší, jaké to je ocitnout se v živočišné říši, zaposlouchají se do hudby a vymyslí nové, své zvuky a nakonec je čeká výtvarná reflexe.

Recenze:

....probouzí dětskou představivost, podněcuje dětské diváky k přímé účasti, a zároveň je Karneval zvířat velmi zajímavým tanečním představením reflektujícím klasickou hudbu a současný svět dětí. Moje děti velice bavily projekce a možnost zapojit se do dění přímo jako tanečníci....."
(Sakuma Sota, umělecký loutkář a performer žijící v Praze)

"Karneval zvířat je divadlo, které děti vnímají všemi smysly a hlavně zapojují vlastní fantazii. Oceňuji, že jsou děti s tanečnicemi přítomny na jevišti od počátku do konce a jsou motivovány se na představení se podílet. Jde o velmi zajímavé představení, které v dětech zanechalo vzpomínky."
(Z dopisu paní učitelky)

 

Vstupenky

#tanecpraha