Juan Carlos

Juan Carlos

Vystudoval hudební konzervatoř v Santa Fe v Argentině s ezaměřením na zvyky a kulturu v celé Latinské Americe, konkrétně na folkról a instrument. Věnoval se i tradičním argentinským lidovým tancům (Zamba, tango, cueca, Chacarera…)
V Argentině vyučoval na základních a středních školách hodiny latinskoamerické hudby, o jejím rytmu, rozdílnosti v regionech, městech i komunitách. Často vytvořil pro své studenty hudební doplňky, které nebyly drahé a mohli si je tak dovolit všichni. Učil i na venkovských školách, kde je hudební vzdělání pro mladého žáka naprostým luxusem. Spolupracoval hudebně s lidmi se ztrátou sluchu či Downovým syndromem.

Organizoval koncerty a festivaly pro neziskové instituce. Uskutečnil několik hudebních turné s profesionálními baletními tanečníky.  V roce 2004 se již v Evropě zúčastnil festivalu Folkloriada 2004 Hungary. Od roku 2006 je jako nezávislý hudebník, zpěvák a učitel španělského jazyka. Stále se zaměřuje na argentinskou folklorní a latinskoamerickou hudbu a zpěv. Měl příležitost hrát koncerty pro např. argentinskou ambasádu a komunitu Czech Tango.Podílel se na vytvoření dokumentu o české komunitě tanga, vysílaný Českou televizí. V roce 2008 se zúčastnil semináře Hudba do škol, od České Filharmonie.
Od roku 2015 je jako hudební doprovod Tanec školám.
 
#tanecpraha