Jazmína Piktorová

Jazmína Piktorová

Herečka, tanečnice, choreografka a lektorka, která ve své tvorbě toto vše propojuje i s lyrickou klauniádou a objektovým divadlem. Multižánrovost si osvojovala během studia na JAMU v Brně a od té doby působí na nezávislé kulturní scéně ZDRUHESTRANY a hostuje na závislých scénách.

V Divadle Drak vytvořila autorské představení pro děti „A na noze pevnina“, které by do budoucna mělo cestovat i po světě (Evropa, Čína..).
V rámci práce s dětmi se zajímá o  průnik taneční a pohybové výchovy do tvorby interaktivních dětských představení. Spolupracovala s Viktorem Černickým a Tomášem Janypkou na projektu „Effortless Land“ a v současnosti spolupracuje s tanečnicí Sabinou Bočkovou na představení „Mikrosvěty“. Jako interpretka a spolutvůrkyně spolupracovala s mnoha domácími i zahraničními umělci, s nezávislými tanečními a divadelními skupinami a také s Národním divadlem v Praze a Brně a s Bratislavským loutkovým divadlem.

Vede pohybové workshopy pro děti i dospělé. Lektorkou umělecko-vzdělávacího projektu Tanec školám je od roku 2020. 

Za svůj herecký výkon v inscenaci „Zeď aneb Jak jsem vyrůstal za železnou oponou“ Divadla Drak si odnesla širší nominaci na „Ceny Thálie 2020“. Ze slovenských divadelních ocenění „DOSKY“ si zase odnesla nominaci na Objev sezóny roku 2016. 

 
#tanecpraha