PREMIÉRA

VYTVOŘILI:

threeiscompany ve spolupráci s Jarem Viňarským

SCÉNOGRAFIE:

threeiscompany

PERFORMANCE:

Soňa Ferienčíková

ZVUK:

Never Sol, Alexandra Timpau

TVORBA VIZUÁLNÍHO OBSAHU:

Maria Júdová Tichá

SVĚTELNÝ DESIGN A TECHNICKÁ PODPORA:

Ints Plavnieks

ZÁZNAM AUDIOVIZUÁLNÍHO MATERIÁLU K VÝSTAVĚ:

Richard Chomo

PRODUKCE:

BOD.Y oz (Soňa Ferienčíková, Zuzana Frištiková, Romana Packová)

VÝKONNÁ PRODUKCE, PR:

Romana Packová

KREATIVNÍ PRODUCENT:

Dirk Förster

HLAVNÍ FINANČNÍ PARTNER:

Fond na podporu umění

FINANČNÍ PARTNEŘI:

Nadácia ZSE, EFFEA

KOPRODUCENTI:

KoresponDance, NuDanceFest, Tanec Praha / PONEC - divadlo pro tanec, Theaterfestival Schwindelfrei, Záhrada CNK

PARTNEŘI:

Telocvičňa – Rezidenčné centrum pre tanec / PlaST - Platforma pre súčasný tanec, Cinetica

Rezidenci IHOPEIWILL podporuje Evropský festivalový fond pro začínající umělce - EFFEA, iniciativa Evropské asociace festivalů  (EFA), spolufinancovaná Evropskou unií. 

Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umění.

RESPONDENTI Z ROZHOVORŮ:

Agi Ferienčíková, Andrea la Rose, Anna Biháryová, David Tišer, Gabriela Šallayová, Hale Doganci, Marek Keveš, Markus Hubr, Ronny Zangenberg, Samuel Černý, Václav Šíma, Yara Abu Aataya

SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ:

Antónia Tomalová, Christophe Henri Laurent, Gabriela Tomášková, Giseli Polávka Borduchi, Marcela Záchenská, Kubo Horničák, Lukáš Bobalík, Lukáš Kubičina, Mária Kačeriaková, Maťo Urban, Milan Sláma, Norbert Čabala, Peter Tichý

DÉLKA:

45 min

VĚK:

14+

    
   

IHOPEIWILL se zabývá naší společnou budoucností na pozadí současného politického napětí a prohlubující se klimatické krize. Navzdory celosvětově převládajícím pocitům strachu a velké nejistoty přináší pocit očekávání a naděje.

Dílo kombinuje fyzickou performanci, zvukový design a vizuální instalaci. Všechna tato média fungují nezávisle vedle sebe, ale zároveň v synergii a společně tak vytváří organický celek. 

Inspirací pro vznik inscenace byly rozhovory s lidmi, v nichž nás zajímala optika osobního rodinného zázemí a vztahů napříč generacemi. Jak si představujeme budoucnost nejen pro sebe, ale i pro generace po nás? Jaký svět si pro ně přejeme a co můžeme nebo chceme udělat pro to, aby se tato přání naplnila?

IHOPEIWILL je uměleckou reflexí současné trajektorie společnosti a naší odpovědnosti vůči budoucím generacím.

Představení obsahuje mluvené slovo.

 


Soňa Ferenčíková je tanečnice, choreografka a zakladatelka produkční společnosti BOD.Y (www.bodyngo.com). Spolupracovala s mnohými domácími i zahraničními umělci a vystupovala po celé Evropě, v Izraeli, Mexiku a Číně. Byla nominovaná na cenu DOSKY v kategorii Mimořádný počin v oblasti tanečního divadla. 

Mária Júdová Tichá (www.mariajudova.net) je vizuální umělkyně zaměřující se na střet performativního a digitálního umění. Spolupracovala s Choreographic Coding Lab (DE), Rambert Contemporary Dance Company (UK) a YCAM (JP). Její díla byla prezentována po celém světě, kde získala ocenění na Japan Media Arts Festival (JP), B3 Biennale (DE), Nexon Computer Museum (Kórea) a Zealous (UK).

Alexandra Timpau (www.soundcloud.com/alotofkittens) je rumunská hudebnice, architektka a fotografka. Vystudovala architekturu a urbanismus v Rumunsku, odkud se po ukončení studií odstěhovala do Prahy, kde ji uchvátila hudba a live coding.

Jaro Viňarský je choreograf a performer. Choreografii baletu a tance studoval na VŠMU v Bratislavě a HAMU v Praze. Je držitelem mnoha ocenění jako je CENA SAZKY za „objev v tanci“, Cena diváka na České taneční platformě a prestižní ceny THE BESSIES NEW YORK DANCE AND PERFORMING ARTS AWARD v kategorii „outstanding performer“. V roce 2011 založil občanské sdružení SKOK!

 

www.threeiscompany.org
​  ​  

Vstupenky

Foto: Alex Timpau
Foto: Alex Timpau
Foto: Alex Timpau
Foto: Alex Timpau
Foto: Alex Timpau

#tanecpraha