Helena Arenbergerová

Jem profesionální tanečnice na volné noze, věnuji se interpretaci, podílím se na tvorbě představení, vedu lekce a workshopy současného tance a kontaktní improvizace pro profesionály, budoucí profesionály i laickou veřejnost. Jsem certifikovaná masérka. K masážím mne dovedla dlouholetá intenzivní práce s vlastním tělem a těly ostatních, a zájem o techniky, které navrací naše těla do přirozené rovnováhy. V tanci a masážích nacházím propojení toho, co mne zajímá a fascinuje: osvobozené, zcitlivělé, propojené a vědomé tělo, energie, dotyk, přítomný okamžik, neverbální komunikace, společenství...

Spolupracovala jsem s předními tanečníky a tanečními soubory české i zahraniční scény (VerTeDance, MIchal Záhora/Pulsar, 420People, CieLaroque/Helene Weinzierl, DOT504, Jozef Fruček a Linda Kapetanea, Akram Khan Company, Jarek Cemerek, Yuri Korec, Thomas Steyaert, CieWilliDorner, Crystal Pite, I.M.Popovici, Jan Kodet, CreWCollective aj.), s divadelními režiséry (Petrou Tejnorovou a Jiřím Havelkou pro VerTeDance a s Danielem Špinarem pro Národní divadlo), a předními hudebníky ( Zrní, Clarinet Factory, Beata Hlavenková, Prague Improvisation Orchestra aj.). Vystupovala jsem na mnoha tanečních a divadelních festivalech v Česku, Evropě, Asii a Africe.

Získala jsem ocenění za interpretaci: Tanečnice roku 2017 a 2008 udělené mezinárodní porotou na České taneční platformě, tamtéž Cena za interpretaci v roce 2000 a nominace na Cenu Thálie v roce 2008. Sólové představení Comida para dos/Duo para ella v choreografii Helene Weinzierl/CieLaroque získalo The Best Solo performance na Masdanza Festival 2004.

Jak taneční lektorka jsem působila v Čechách (HAMU, DAMU, Studio Alta, Pražský komorní balet, Janáčkova Konzervatoř v Ostravě, soukromá taneční studia a letní taneční školy) i v zahraničí (Point Park University – hostující pedagog v hodinách Maree Remalia (USA), Staycee Pearl Dance Projects (USA), Bodiography (USA), Attack Theatre (USA), Konzervatoř Jána Bellu v Banské Bystrici, soukromá taneční studia).

Více informací naleznete zde.
#tanecpraha