ČERSTVÝ - LOKÁLNÍ - UDRŽITELNÝ - TANEČNÍ ::: Takový merchandising bychom si pro náš festival přáli. 

Hledáme proto designéra/ku pro dlouhodobější spolupráci - kreativce s nápady, kteří by prezentaci současného tance povýšili na umění samo o sobě.

Vzhledem ke komplexnímu charakteru očekávaného výsledku (vícero vzájemně provázaných produktů určených nejen k prodeji širší kulturní veřejnosti, ale také jako upomínkové předměty pro umělce a umělkyně) hledáme jednotlivce nebo skupinu z prostředí grafického designu, módního návrhářství či produktového designu.

Festival TANEC PRAHA už přes tři dekády prezentuje to nejlepší ze současného tance. Pojďte spolu s námi vymyslet kreativní a neokoukané grafické zpracování žánru, který chceme i letos přinést na dotek vašich smyslů - právě skrze "merch" i po vizuální stránce.

 

Koho potřebujeme

Umělce/kyni, návrháře/ku, který/á nám na míru dokáže vymyslet invenční, zároveň funkční merchandising, který bude splňovat následující parametry
- nadčasovost (3 - 5 let, produkty by měly být využitelné na letošním ročníku festivalu = červen 2022, s malými obměnami pak i na dalších minimálně dvou ročnících akce)
- maximální udržitelnost a vysoké standardy etiky výroby (lokální produkt, spolupráce s českými výrobci, udržitelný/funkční materiál, upcycling ad.)

Co nabízíme
- možnost (spolu)vytvořit koncepci merchandisingových produktů pro prestižní mezinárodní festival
- dlouhodobou spolupráci s výhledem následujících tří let
- jednorázový honorář za návrh/y ve výši 30.000 Kč 
- provize z prodeje jednotlivých produktů po dobu spolupráce

Předpokládaná časová osa spolupráce
Příjem zájemců/kyň: do 3. 2. 22
Příprava designu: únor - březen 22
Realizace a výroba: duben - květen 22
Festivalová jízda: červen 22 (červen 23 - červen 24)

A možná ještě, pakliže se úplně neznáme a vám se nechce prolikávat naším webem, něco málo o tom, kdo jsme
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA každoročně v létě připravuje přehlídku té nejlepší a nejzajímavější domácí i zahraniční taneční tvorby. Za více než 30 let své existence se festival zařadil mezi nejvýznamnější kulturní události v ČR i na mezinárodním poli. Představujeme tanec v moderním, současném, mladém pojetí a formátu. V kontrastu k běžné prezentaci tance v tuzemském prostředí, nabízíme aktuální témata v (moderní) audio-vizuální podobě poskytující prostor pro fantazii každého diváka. Otevíráme festival i aktivnímu zapojení diváka prostřednictvím diskusí, debat s umělci a workshopů, stejně jako rozšiřováním programu ve veřejném prostoru - ulice, náměstí, parky apod.

Zaujala vás naše nabídka? Pošlete nám do 3/2/22 pár vět o sobě a ukázky předchozích prací (CV, web/portfolio) na jan.kubat@tanecpraha.eu

Vyhrazujeme si právo soutěž kdykoli bez udání důvodu zrušit a/nebo nevybrat žádného vítěze.
(f) Upcyclované batohy z reklamních plachet festivalu z dílny Lucie Račkové

 

 

 

#tanecpraha