Festival Bazaar 2021: ANTHROPODENY

Představení je v angličtině. Po představení proběhne neformální diskuze s tvůrci.

Hrají:

Zsuzsa Rózsavölgyi

Délka:

30 minut

 

Zsuzsa Rózsavölgyi představuje své work-in-progress bádání na téma lidské a zvířecí anatomie a kineziologie. V zoufalé touze pochopit, jak jsou naše životy propojeny s přírodními zákony a zvířaty, prozkoumává limity lidského pohybu a možnosti jeho proměn.

Nelze dál popírat, že antropocén je formován lidským tělem. Nelze také popírat, že lidstvo je jen jedním z mnoha druhů, žijících na planetě, s nimiž máme společné víc, než jsme si ochotni přiznat. Domníváme se, že naše těla jsou tvořena převážně lidským DNA, ve skutečnosti však našim tělům vládnou bakterie. Přestaneme-li popírat, že naše tělo je kolonií mikroorganismů, můžeme porozumět širším kontextům a propojeným zemským ekosystémům.

Zsuzsa Rózsavölgyi (HU) je tanečnice a choreografka. Vedle fyziologie a kineziologie vystudovala tanec a taneční pedagogiku na Contemporary Dance Academy v Budapešti. Ve své tvorbě spolupracuje s vizuálními umělci, hudebníky a vědci a několikrát byla za svoji multimediální tvorbu nominována na Labanovu cenu. Během evropského turné se svým sólovým projektem 1,7 zazářila také na Bazaar festivalu v roce 2018. V současné době pracuje jako pomocná pedagožka současného tance na National Academy of the Arts v Oslu.

Vstupenky

#tanecpraha