CHAMPENOISE / Wine for Help

Účinkující

420PEOPLE
Jana Boušková
Pražský komorní balet
tYhle
Squadra Sua
Jan Bendig
Elis Mraz 
Věra Nerušilová
Lukáš Sommer

Moderátoři

Kristina Kloubková
Jaroslav Brousil

Poděkování

PONEC – divadlo pro tanec 
Europcar
ŠPORCL ARTS Agency
AF BKK tiskárna

Více informací o Wine for Help na www.wineforhelp.cz a www.fb.com/wineforhelp

Velkolepá hudebně-taneční show s hlubokou myšlenkou a cílem pomoct sourozencům vážně nemocných dětí prožít plnohodnotné dětství.
 

420PEOPLE

Soubor 420PEOPLE je spojením výjimečné interpretační úrovně, profesionality, promyšlené hravosti a odvahy, se kterou přivádějí na jeviště svých představení slovník současného tance a improvizaci jako součást tvorby. Soubor založili Václav Kuneš a Nataša Novotná po návratu z působení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána.

Jana Boušková

„Talent století" (Prof. Susann McDonald), jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa a žádaná sólistka světových pódií. Není mnoho českých umělců, kteří by ve svém oboru dosáhli na světové úrovni natolik výsadního postavení a tak výjimečným způsobem reprezentovali Česko, jako harfistka Jana Boušková.

Pražský komorní balet

Inovativní a progresivní soubor s českým mezinárodním repertoárem s jasným zřetelem na uchování původní tvorby Pavla Šmoka ve spolupráci s dlouholetou sólistkou a pedagožkou Kateřinou Dedkovou – Frankovou a baletním mistrem Igorem Vejsadou. Za více než půl století umělecké tvorby se soubor stal významným reprezentantem tanečního umění České republiky.

tYhle

tYhle je česko-francouzský kolektiv umělců tvořících převážně v České republice. Soubor je platformou pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance, fyzického divadla a vizuálního umění. tYhle jsou v základním složení čtyři umělci, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: je nezbytné experimentovat a bořit hranice.

Squadra Sua

Squadra Sua se od založení v roce 2003 (R.Horák / R. Janč) věnovala krátkým komediálním a autorským výstupům na festivalech v ČR a v zahraničí, které vznikaly pro legendární pražský Festiválek jsem spokojenej aneb... v tomto duchu pokračuje Squadra Sua s vytvářením tzv. "MINIATUR" - představení anebo skeče, které jsou koncipovány přímo na dané téma.

Jan Bendig

Pěveckou kariéru odstartoval v dětském sboru Boni pueri. V letech 2006 až 2009 žil s rodinou v Liverpoolu ve Velké Británii, kde zpíval v kapele svého otce Gypsy Brothers. V roce 2008 tam vyhrál pěveckou soutěž mladých talentů Academy Idol. České publikum si získal spojením latino hudby a romštiny.

Elis Mraz 

Eliška Mrázová alias Elis Mraz je zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka. Spolupracovala s významnými zahraničními autory jako Andrew Murray, nebo Don Mescall. Wine for Help podporuje pravidelně už čtvrtým rokem!  

Věra Nerušilová

Legendární zpěvačka, šansoniérka a herečka, která se proslavila například písněmi Kočka ze Záběhlic nebo Nešahej, nešahej ze seriálu Hříšní lidé města pražského. V současné době působí v Divadle Na Fidlovačce, v divadle ABC nebo v Malostranské besedě.

Lukáš Sommer

Přední osobnost mladé skladatelské generace. Jeho tvůrčí záběr zahrnuje jak hudbu klasickou, tak častou aranžérskou činnost a v neposlední řadě je autorem unikátního kytarového recitálu.

Vstupenky

Pražský komorní balet
Pražský komorní balet
420PEOPLE
420PEOPLE
Squadra Sua
Squadra Sua
Jana Boušková

#tanecpraha