Čáry, máry, fuk, světlo, pohyb, zvuk – DÍLNA

Věra Ondrašíková & Kolektiv (CZ)

Dílnu povedou:

Věra Ondrašíková - choreografie. Vystudovala obor choreografie na pražské AMU. Spolupracovala s řadou významných zahraničních i domácích umělců. Vytvořila choreografii k Havlovým Antikódům na Nové scéně. Její inscenace GUIDE se dočkala mnoha ocenění a 50ti repríz na celé řadě zahraničních festivalů .

Hana Strejčková - choreografie. Absolventka pražské DAMU, katedry činoherního divadla oboru dramaturgie-režie, dále Mezinárodní divadelní školy Jacques Lecoq v Paříži, obory fyzické divadlo a experimentální scénografie. Je spoluzakladatelkou uměleckého uskupení FysioART a členkou mezinárodního souboru 104Internationale. V autorské tvorbě se nejvíce věnuje pohybovému a objektovému divadlu. Vydala dvě knihy a pro média píše o novocirkusovém umění a fyzickém divadle.

Markéta Lisá - hudba. Vystudovala VŠUP v Praze obor Kov a šperk. Zabývá se elektronickou hudbou a VJingem, spolupořádá a vede hudebně-výtvarné dílny. Studuje na Katedře výtvarné výchovy Pedf MUNI obor Teorie galerijní a výtvarné pedagogiky, hraje v elektro-popové kapele Midi Lidi a vystupuje jako písničkář Kutya.

Pavel Kotlík - světelný design. Má za sebou řadu světelných designů pro představení českých i zahraničních umělců. Je zakládajícím členem skupiny VerTeDance. S Věrou Ondrašíkovou spolupracuje na mezinárodně úspěšném projektu Guide. Působí jako lektor na Mezinárodní letní škole Divadla Archa, Škole světelného designu Institutu světelného designu a Interaktivních dílnách Archa.labu.

Intenzivní tvůrčí dílna pro teenagery

Dřímá ve vás budoucí divadelník, tanečník, světelný designer nebo vás láká elektronická hudba? Chcete svůj talent rozvinout na naší intenzivní víkendové dílně pro mladé lidi se zájmem o tyto obory? Pod vedením profesionálních umělců si můžete vyzkoušet současné divadelní přístupy, navrhnout světelný koncept, složit elektronickou hudbu anebo vytvořit originální kostým a to vše na závěr prezentovat přímo na jevišti divadla Ponec. 

Pro tuto ojedinělou dílnu hledáme teenagery s minimálně tříletou zkušeností s tancem, hudbou nebo výtvarným uměním, kteří  jsou schopni pracovat v týmu i samostatně. Zájemci o práci se světlem by měli mít minimální předchozí zkušenosti s divadlem či výtvarným uměním. 

Účastníkům nabízíme možnost tvořit v profesionálním divadelním prostředí, s profesionální technikou pod dohledem předních českých umělců.

Uzávěrka přihlášek: 20. února 2020
Termíny: dílna 6. – 8. března 2020; veřejná prezentace 8. března od 13:00 v divadle PONEC
Věk: 11 – 16 let tanec, 13 – 18 let hudba

Harmonogram
Pátek 6. 3., 16.00 – 18.00
Sobota 7. 3., 10.00 – 15.00
Neděle 8.3., 10.00 – 13:00 workshop, 13:00 – prezentace
 

V případě zájmu zašlete krátký motivační dopis na: festivalek@tanecpraha.eu

 

 

 

Vstupenky

Související představení

GUIDE

Věra Ondrašíková & Kolektiv (CZ)
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha