V představení se mluví anglicky.

Režie:

Jaro Viňarský

Choreografie / Performeři:

Sára Šimek Arnstein, Lukas Blaha, Sabina Bočková, Leonardo Gaipa, Barbora Nechanická, Johana Pocková, Matthew Rogers

Dramaturgie:

Lucia Kašiarová

Světelný design:

Jan Hugo Hejzlar 

Hudba:

Lukáš Palán

Kostýmy:

Sára Šimek Arstein 

Scénografie, vizuální dokumentace:

Tomáš Hubinský

Foto:

Vojta Brtnický

Grafika:

Peter “Pyppo” Dlhopolček, Profigrafik.sk

Produkce:

POCKetART z.s.  - Johana Pocková, Sabina Bočková, Natálie Vacková

Koproducent:

Tanec Praha z.ú.

Finančně podpořili:

Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl.m. Prahy, Státní fond kultury ČR

Podpořili:

REZI.DANCE Komařice

Délka:

60 - 70 min

Premiéra:

PONEC - divadlo pro tanec, 9.12. 2022 

       

          

  

  

 

BODIES TOGETHER Through, not against

Představení na téma fenoménu korporací a jejich vlivu na život jednotlivců a globálního společenství. Jeden z několika významů pojmu korporace je i ten, který říká, že několik osob-těl se propojí, aby se zformovaly do jednoho těla-osoby, sjednotily se a staly se kolektivem. Abstraktně řečeno, BODIES TOGETHER.

Při tvorbě tohoto lehce imerzivního představení / výpravy jsme se primárně opírali o tuto příjemně znějící myšlenku, jenž nám umožnila objevit v korporátní problematice i jistou poetiku.

Spíše než se zabývat konkrétní případovou studii, analyzovat nebo mluvit o veřejně dostupných faktech, jsme se zaměřili na otázky: Jak vnímáme vliv a dopad korporací na naše životy? Korporace jsou chápány jako právnické osoby, které mají svá práva, obdobná jako fyzické osoby. Ale co jsou to vlastně za osoby? Kdo, co stojí za spoustou korporačních skandálů? Špatní lidé v korporacích nebo špatné institucionální uspořádání?

Obecně máme tendenci mylně se domnívat, že jako jednotlivci nemáme s problematikou korporací stojících v centru úspěchu kapitalistického systému, ve kterém žijeme, nic společného. Naše životy a práce jsou však s tímto, na finanční zisk orientovaným systémem, hluboce spjaty. Víc než si často dokážeme představit, uvědomit, nebo si připustit. Korporace je sice umělá právní struktura, ale lidé, kteří se v ní angažují, ať už akcionáři, vedoucí pracovníci v ní, zaměstnanci, či my ostatní přes různé obchodní transakce, všichni máme morální a etickou odpovědnost.

7 fyzických osob, 7 performerů. 7 postav, každá se svým vlastním vhledem a urgencí se k tomuto tématu vyjádřit.

Tvůrčí tým nabízí divákům možnost společně se vydat na fiktivní výpravu do světa lidské korporace, která je zasazena do fragmentovaného prostředí. To v nás může vyvolat frustraci. Jako ochranu před ní můžete použít metodu Through, not against – samotné prostředí, ve kterém se budete pohybovat vás navádí jak si tuhle metodu osvojit.

 

Stručný manuál k výpravě:

Through, not against, klíč jak možnou frustraci v hracím prostoru překonat. Heslo jímž se řídí performeři, diváci, a mohl by i Korporát :) Potřebujete – li návod čtěte dál, nepotřebujete-li nic, dál nečtěte.

Možnost 1: ÚHEL POHLEDU - vyber si jednu z postav a tu po celou dobu výpravy sleduj, dívej se na vše z její perspektivy

Možnost 2: DIVERZITA – postavu, kterou sis vybral-a můžeš v průběhu výpravy změnit kolikrát chceš

Možnost 3: CHAOS – nevolíš ani jednu z možností 1 a 2 a spolehneš se na na své vlastní orientační schopnosti a budeš se prostorem pohybovat svobodně a dívat se na vše svým úhlem pohledu

 

Vybavení na výpravu: 

Přines si sebou vlastní čelovku. Pokud ji nevlastníš, popros souseda, ale nekupuj si novou, půjčíme ti.

Pohodlné oblečení a boty. Ne lodičky a vysoké podpatky. Máš možnost se taky zout. 

 

Upozornění: Vzhledem k interaktivnímu charakteru představení a snížené intenzitě osvětlení v jeho průběhu prosíme o zvýšenou opatrnost při pohybu v prostorách jeviště i hlediště. V případě potřeby se neváhejte obrátit na přítomný personál.

 

www.pocketart.cz

​  ​  

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha