Barbora Makalová, DiS.

Je absolventkou šestiletého studia tance, tvorby a pedagogiky na konzervatoři Duncan Centre, ukončeným titulem DiS. Během svého studia vycestovala na čtvrt roku do Indonésie, kde měla možnost zkoumat jejich tradiční tance a kulturu.
Od roku 2015 aktivně spolupracuje se skupinou Modřanenchule a to jako pedagog, choreograf a interpret. V roce 2018 učila v DDM na Bílé hoře děti současnému tanci a dospělé zdravému posilování těla.Jako interpretka nastudovala pod vedením Jiřího Bartovance choreografii Sashy Waltz- Kreatur, které bylo uvedeno v divadle PONEC v roce 2020. Také tančila v projektu Theatrum mundi 3.0, ve Veletržním paláci, které bylo vytvořeno umělkyní Darinou Alster. Či účinkovala v představení Dory Sulženko Hoštové jménem Proces. 

Je jednou ze zakladatelek a interpretů ve spolku jménem Sociálně kulturní problém. V současnosti působí jako asistent lektora v projektu Tanec školám a je součástí týmu divadla PONEC, jako koordinátorka Hlasově pohybových dílen pro starší a seniory a jako produkční/asistent pro dětské aktivity PONEC JUNIOR.
#tanecpraha