Blindsight
Koncept a interpretace

Agata Siniarska 

Konzultace

Litó Walkey, Sophia New, Ania Nowak, Mateusz Szymanówka 

Speciální poděkování

Eva Meyer-Keller, Julia Rodriguez, Sonia Fernandez Pan, Christian Hackenberger, Franziska Dieterich, Maque Pereyra, Alice Heyward, the audience 

Produced by

SODA HZT berlin

 

Exploded Goo
Koncept a interpretace

Zrinka Užbinec

Choreografie, scéna, světla

Ida Daniel, Carlos Franke, Katarzyna Kania and Zrinka Užbinec

Zvuk

Aran Kleebaur

Konzultace

Caroline Creutzburg

Speciální poděkování

prof. Bojana Kunst, Martina Ruhsam, BADco., Ivan Hamarić, Andreja Kulunčić, Todor Stoyanov, Anna Tzini a štědří konzultanti  (Rahel Barra, Fabricio Belzoff, Clara Reiner, Gry Tingskog, Bernhard Siebert, Xavier Le Roy)

 

Představení obsahují nahotu

Agata Siniarska (PL): BLINDSIGHT PART 2: THE SOFT ACT OF KILLING / Zrinka Užbinec (HR): EXPLODED GOO

+ DANCE PARTY with DJ Johana (CZ)

 

BLINDSIGHT PART 2: THE SOFT ACT OF KILLING

V anglickém jazyce. 30 min

Sólová lecture performance pro 50 000 mrtvých buněk, 10 miliard bakterií, 23 litrů vzduchu, 7,8 stupňů Richterovy škály a publikum.

Svět je toxický binec, je ozářený a plný nespravedlnosti. Naším cílem není působit utrpení, destrukci a smrt, ale jenom to, jak žijeme, nakupování spousty věcí a jejich vyhazování, má na ekosystém obrovský dopad. Agata Siniarska je detektiv, který usvědčuje sám sebe i svou tvorbu. Za co se postavit v této “zaprodané době”? 

 

EXPLODED GOO

Jazykově bezbariérové. 50 min.

Tanec tvora, tanec vznikající před očima diváků, inspirovaný koláží a principem omylu. Zpochybnění běžného vnímání tanečnice a jejího těla na jevišti.

Dobře míněné varování: uvidíte hlavu, z dálky sleduje svůj vlastní zadek, obrovské břicho, vyčítavý pár maličkých jiskřících očí, odpadlé nehty, kousnutí do rtu, vydávající otravné zvuky, tanec pro imaginární kočku, nebo kopání robotické nohy. Zrinka Užbinec využívá své tančící tělo k opětovnému složení rozmetaných částic do nové choreografické sloučeniny.

 

PÁRTY S DJ JOHANA (CZ). 

Párty začne hned po představení a bude do půlnoci. 

Dj JOHANA je femme fatale s lidskou tváří. Hudbu vybírá pečlivě podle toho, pro jaké publikum hraje. Když si atmosféra žádá taneční muziku osmdesátek a devadesátek, rozbije to něčím současnějším a je spokojená.

Vstupenky

( Zrinka Užbinec. Photo from performance)

#tanecpraha