Call Alice + video esej IN BE-TWEEN

Tereza Ondrová (CZ) & Francesca Foscarini (IT)

AUTOR:

Tereza Ondrová

PERFORMEŘI:

Tereza Ondrová, Francesca Foscarini

DRAMATURGICKÝ PORADCE:

Monica Gillette

REŽIJNÍ SPOLUPRÁCE:

Petra Tejnorová

SVĚTELNÝ DESIGN:

Katarina Morávek Ďuricová

ZVUKOVÝ DESIGN:

Jan Čtvrtník

PŘEKLAD:

Marta Ljubková

PRODUCENT:

Daniela Řeháková / Temporary Collective

KOPRODUKCE:

Tanec Praha z.ú. / Festival TANEC PRAHA

ZA PODPORY:

Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury, Hlavní město Praha, Studio ALTA

PREMIÉRA:

22. 6. 2021
PONEC - divadlo pro tanec / TANEC PRAHA Festival

 

Dvě ženy, obě tanečnice, obě stejně staré, prý si velmi fyzicky podobné. Nejprve o sobě nemají ani tušení, možná jen věděly, že každý má někde svého společníka, nebo dokonce dvojče. Je možné hledat odpovědi skrze druhého člověka? Co nás nutí identifikovat se a spojovat se s ostatními i se sebou samými? Tereza Ondrová a Francesca Foscarini na cestě mezi dokumentem a intimní výpovědí, vlastním tělem a osobní zkušeností. Ve společné tvorbě se dotýkají řady témat, jako je ženská psychika a její proměny, osamělost, zranitelnost a v neposlední řadě přijímají stav, ve kterém se momentálně nachází živé umění. A přestože se tyto dvě ženy neznají, mohou sdílet emocionální pouto, které přesahuje geografii?

Po představení Call Alice následuje bonus z roku 2020: video esej s názvem IN BE-TWEEN. 


V roce 2020 vznikl česko-italský projekt – duet Terezy Ondrové a Francescy Foscarini. Kvůli světové pandemii se zkoušky nejprve odkládají, poté přesouvají, a nakonec jsou na dálku skrz platformu Zoom. Premiéra se měla konat 8. prosince toho roku. Pozvat živé publikum není možné, a tak se autorky rozhodly udělat ze zkoušek video esej. Zkoušky pokračují. Neustálé pokusy najít nové způsoby, jak přežít. Jedno přizpůsobení se situaci následuje druhé. Na cestě mezi dokumentem a intimním vyjádřením, vlastní tělo a osobní zkušenost.

Ocenění České taneční platformy 2016, udělené Robertem Casarottem (ředitel/režisér tanečních projektů pro Centro per la Scena Contemporanea di Bassano del Grappa a Operaestate Festival Veneto) za výkon v představení AS LONG AS HOLDING HANDS, Tereze Ondrové umožnilo účastnit se choreografického výzkumu v Bassano del Grappa. S touto zkušeností se před ní otevřel nový svět a setkala se zde s vůdčími osobnostmi mladé italské taneční generace. Umělci ji fascinovali svým vlastním studiem, svou prací a jejich místní komunitou, s místním prostorem muzea, ale také dokonalou technikou, emočním dopadem a silnou přítomností na jevišti. Po opakovaných setkáních s umělci jako Alessandro Sciarroni, Daniele Ninarello, Silvia Gribaudi a Francesca Foscarini se rozhodla oslovit ke spolupráci dvě silné ženské osobnosti současné italské scény (Silvia Gribaudi a Francesca Foscarini).

 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha