Věra Ondrašíková & Kolektiv (CZ)

 

Vystudovala výtvarné gymnázium a poté obor choreografie na pražské AMU. Získala cenu „The Most Outstanding Dancer” na festivalu Masdanza na Kanárských ostrovech a hlavní cenu za skupinové dílo. Vytvořila choreografii k Havlovým Antikódům na Nové scéně Národního divadla. V roce 2017 spolupracovala jako interpretka s japonským choreografem Minem Tanakou na představení A Body. 

V prosinci 2015 měla premiéru její dosud nejúspěšnější inscenace GUIDE, která se dočkala několika desítek uvedení po celém světě a získala řadu cen: na České taneční platformě 2016 Cenu diváků, Cenu za světelný design a cenu Tanečník roku pro Jara Ondruše, v roce 2017 bylo představení vybráno mezi 20 nejzajímavějších evropských počinů v rámci mezinárodní sítě Aerowaves. GUIDE zahájil tuto prestižní přehlídku přímo v dánském Aarhusu, kde jej zhlédlo přes 300 zahraničních promotérů.

Díky platformě Aerowaves získala tato výrazná inscenace pozvání na mnoho prestižních festivalů, např. festival One Dance Week v Plovdivu, SIDance v Soulu, V4 Dance v New Yorku a New Orleans, Israel Festival v Jeruzalémě, International Dance Festival v Birminghamu a prestižní Unidram v Potsdami. Zaujala diváky všech generací v Evropě, USA, Izraeli i v Jižní Koreji. Dosáhla více jak 60 repríz a téměř všechny byly vyprodány.
#tanecpraha