MOS

KONCEPT, CHOREOGRAFIE, REŽIE, KOSTÝMY, SCÉNOGRAFIE, PRODUKCE:
Ioanna Paraskevopoulou

ÚČINKUJÍCÍ:
Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou

DRAMATURGIE:
Elena Novakovits

SVĚTELNÝ DESIGN:
Eliza Alexandropoulou, Tzanos Mazis

ZVUKOVÝ DESIGN:
Danis Chatzivasilakis

VIDEO:
Konstantinios Asimakopoulos

PRODUCENT:
Onassis STEGI

PODĚKOVÁNÍ:
Eleni Tzarou, Thanos Daskalopoulos, Alexandros Tomaras

PREMIÉRA:
11. 3. 2022

DÉLKA:
43 min

VĚK:
8+

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance.

Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a stroboskop.

 


Ioanna Paraskevopoulou je mladá tanečnice a choreografka působící v Aténách. Absolvovala řeckou Národní taneční školu a v současné době studuje na Katedře audiovizuálních umění na Jónské univerzitě.  Ve své umělecké praxi se zaměřuje na vztah mezi audiovizuálními médii a pohybem. Zkoumá přenastavení a možná rozšíření oblasti choreografie a tance. Za svou kariéru získala četná ocenění v Řecku a zahraničí a její inscenace MOS se stala součástí Aerowaves Twenty23.

 

www.ioannaparaskevopoulou.com

​  ​  

Vstupenky

Foto: Pinemopi Gerasimou
Foto: Pinemopi Gerasimou
Foto: Pinemopi Gerasimou

#tanecpraha