16

Září

Premiéra

Choreografie, interpretace:

Jitka Čechová, Tereza Lenerová

Hudba:

Václav Chalupský

Kostýmy:

Terezie Dvořáková

Světelný design:

Patrik Sedlák

Umělecká spolupráce:

Tereza Krčálová, Honza Malík

Koučing:

Maja Hriešik

Realizace projektu, produkce:

Honza Malík & PULSAR z. s.

Koprodukce:

TANEC PRAHA/PONEC - divadlo pro tanec, Praha, Studio Truhlárna, Johan z.s./Moving Station Plzeň

Za podpory:

MK ČR, Hl.m.Praha, Nová síť, Norské fondy, Rezi.dance Komařice, Studio ALTA, Studio Dance Perfect, Micro & Macro Dramaturgies in Dance, Balada SITE

Poděkování:

Lucie Kocourková, Jana Baladová, Marie Malíková, Jana Tomášková, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud (TANEC PRAHA z.ú./PONEC - divadlo pro tanec), produkční a PR tým divadla Ponec, Josef Chuchma, Vojta Brtnický, Vojtěch V. Sláma, Vít Štaif, Markéta Málková & Aleš Hrdlička (Rezi.dance Komařice), Roman Černík & Eva Kraftová a spol. (Moving Station Plzeň), Jakub Hradilek, Anna Benháková. 

Vystavím sebe na blýskavém povrchu, aby se mě dotknul odraz dojmu, který ze mě máš. Leskne se ve mně touha před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát.  Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY, ale kdy už si budeme moct oddychnout?

This this this this play is not a play anymore. 

 

Jestli jste se někdy citili trapně, tak dnes se vám uleví! 

 


Idea projektu a výsledného díla se objevila při jednom z uměleckých setkání ULOV REALITU, které pořádá uskupení Pulsar a kde se vůbec poprvé potkaly autorky choreografie Jitka Čechová a Tereza Lenerová. Pro jejich tvůrčí práci byly vytvořeny podmínky a prostor, kdy spolu testovaly hranice a meze toho, co je únosné na scéně, jak pro ně osobně, tak pro diváka. Paradoxní situace, kdy divák „není“ a nevíme, jaký bude, až znovu přijde do divadla, občas způsobovala totální odtrženost. Často šlo o hru, ve které chybí protihráč.

Celý projekt, jehož výsledkem je choreografie dis pla y, vznikal ve spolupráci s Honzou Malíkem a Terezou Krčálovou, kteří vnesli své podněty, vyvolávali otázky, poskytovali reflexi. Šlo o propojení tzv. makro a mikro dramaturgie. Projekt tedy nestaví jen na choreografii, ale vychází z analýzy postojů a pocitů vyvěrajících ze současné situace, z přemýšlení o vztahu mezi divákem a umělcem. Tedy práce, kterou se uskupení Pulsar nepřetržitě zabývá.

 

Vstupenky

16

Září

dis pla y

PONEC - divadlo pro tanec
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 16-09-2021 20:00 16-09-2021 20:00 Czech republic/Europe dis pla y Vystavím sebe na blýskavém povrchu, aby se mě dotknul odraz dojmu, který ze mě máš. Leskne se ve mně touha před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát.  Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY, ale kdy už si budeme moct oddychnout? This this this this play is not a play anymore.    Jestli jste se někdy citili trapně, tak dnes se vám uleví!    Idea projektu a výsledného díla se objevila při jednom z uměleckých setkání ULOV REALITU, které pořádá uskupení Pulsar a kde se vůbec poprvé potkaly autorky choreografie Jitka Čechová a Tereza Lenerová. Pro jejich tvůrčí práci byly vytvořeny podmínky a prostor, kdy spolu testovaly hranice a meze toho, co je únosné na scéně, jak pro ně osobně, tak pro diváka. Paradoxní situace, kdy divák „není“ a nevíme, jaký bude, až znovu přijde do divadla, občas způsobovala totální odtrženost. Často šlo o hru, ve které chybí protihráč. Celý projekt, jehož výsledkem je choreografie dis pla y, vznikal ve spolupráci s Honzou Malíkem a Terezou Krčálovou, kteří vnesli své podněty, vyvolávali otázky, poskytovali reflexi. Šlo o propojení tzv. makro a mikro dramaturgie. Projekt tedy nestaví jen na choreografii, ale vychází z analýzy postojů a pocitů vyvěrajících ze současné situace, z přemýšlení o vztahu mezi divákem a umělcem. Tedy práce, kterou se uskupení Pulsar nepřetržitě zabývá.   Husitská 24A/899 Praha Česká republika
( Foto: Vojtěch Brtnický)
( Foto: Vojtěch Brtnický)
( Foto: Vojtěch Brtnický)

#tanecpraha