dis pla y

15.9. Veřejná generálka
16.9. Premiéra

Choreografie, interpretace:

Jitka Čechová, Tereza Lenerová

Hudba:

Václav Chalupský

Kostýmy:

Terezie Dvořáková

Světelný design:

Patrik Sedlák

Umělecká spolupráce:

Tereza Krčálová, Honza Malík

Koučing:

Maja Hriešik

Realizace projektu, produkce:

Honza Malík & PULSAR z. s.

Koprodukce:

Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, Studio Truhlárna, Johan z.s. / Moving Station Plzeň

Za podpory:

MK ČR, Hl.m.Praha, Nová síť, Norské fondy, Rezi.dance Komařice, Studio ALTA, Studio Dance Perfect, Balada SITE, s podporou projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance v rámci programu EU Kreativní Evropa

Poděkování:

Lucie Kocourková, Jana Baladová, Marie Malíková, Jana Tomášková, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud (Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec), produkční a PR tým divadla PONEC, Josef Chuchma, Vojta Brtnický, Vojtěch V. Sláma, Vít Štaif, Markéta Málková & Aleš Hrdlička (Rezi.dance Komařice), Roman Černík & Eva Kraftová a spol. (Moving Station Plzeň), Jakub Hradilek, Anna Benháková. 

Vystavím sebe na blýskavém povrchu, aby se mě dotknul odraz dojmu, který ze mě máš. Leskne se ve mně touha před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát.  Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY, ale kdy už si budeme moct oddychnout?

This this this this play is not a play anymore. 

 

Jestli jste se někdy citili trapně, tak dnes se vám uleví! 

 


Idea projektu a výsledného díla se objevila při jednom z uměleckých setkání ULOV REALITU, které pořádá uskupení Pulsar a kde se vůbec poprvé potkaly autorky choreografie Jitka Čechová a Tereza Lenerová. Pro jejich tvůrčí práci byly vytvořeny podmínky a prostor, kdy spolu testovaly hranice a meze toho, co je únosné na scéně, jak pro ně osobně, tak pro diváka. Paradoxní situace, kdy divák „není“ a nevíme, jaký bude, až znovu přijde do divadla, občas způsobovala totální odtrženost. Často šlo o hru, ve které chybí protihráč.

Celý projekt, jehož výsledkem je choreografie dis pla y, vznikal ve spolupráci s Honzou Malíkem a Terezou Krčálovou, kteří vnesli své podněty, vyvolávali otázky, poskytovali reflexi. Šlo o propojení tzv. makro a mikro dramaturgie. Projekt tedy nestaví jen na choreografii, ale vychází z analýzy postojů a pocitů vyvěrajících ze současné situace, z přemýšlení o vztahu mezi divákem a umělcem. Tedy práce, kterou se uskupení Pulsar nepřetržitě zabývá.

 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha