Warning: session_start(): open(/usr/local/hosting/home/tanecpraha.cz/tmp/sess_oeukaabdrjc4lo6v5qh9ttdpb0, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /usr/local/hosting/home/tanecpraha.cz/web/www/www/index.php on line 2
Taneční kontrasty | Divadlo Ponec
Toto je testovací zpráva

Anotace:

Program představí choreografie významného českého choreografa prof. Pavla Šmoka, zakladatele souboru, který jako předlohu ke svým dílům vybíral především českou klasickou hudbu a hudbu minulého století (Bedřich Smetana, Ilja Zelenka). Zároveň uvede také ukázky z tvorby současných tvůrců, kteří se souborem spolupracovali během posledních let a svoje díla doprovází hudbou současnou.

Moderovaný program začíná pohledem do každodenní rutiny tanečníků – ukázky tréninků klasického a současného tance. Dále pokračuje jednotlivými choreografiemi z repertoáru souboru, jež reprezentují rozličné způsoby tanečního projevu a pohybového slovníku od neoklasického tance, přes folklorní inspirace až po současný taneční projev zahrnující i prvky herectví.

Ukázky jsou vybírány s ohledem na věkovou kategorii diváků a průvodní slovo srozumitelným způsobem vysvětlí historii tance, práci Pražského komorního baletu a podrobnosti vzniku jednotlivých choreografií. Po skončení programu je vytvořen prostor pro diskuzi diváků s moderátorem i samotnými tanečníky.