Toto je testovací zpráva
18.03
18:00 PONEC
* v rámci Festivalu Bazaar 2018 + Doprovodný program MFF Praha - Febiofest

Anotace:

Nápad na nové taneční sólo Terezy Hradilkové vznikl při práci na tanečním filmu Beating, natáčeném v pražském boxerském spolku Palaestra: „Fascinovalo mě, jak boxeři skáčou přes švihadlo. Líbila se mi lehkost, se kterou se pohybovali, rytmus, který střídali, pohyb rukou a nohou, který byl sám o sobě tancem. Nadchly mě i různé varianty skoků a přeskoků; perlou navíc byl pro mě zvuk švihadla, který tento pohyb doprovází,“ vysvětluje autorka projektu Tereza Hradilková. 

Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. „Přeskakuješ sám sebe, překračuješ své hranice, nebo jsi naopak uvězněn v opakujícím se kruhu, ze kterého nelze vystoupit?,“ ptá se choreografka a tanečnice, jejíž inscenace Promenná/Variable (společně s izraelskou choreografkou Einat Ganz) byla ve světové premiéře uvedena na Festivalu 4 + 4 dny před sedmi lety a následně slavila úspěchy na mnoha prestižních tanečních přehlídkách v zahraničí. 

V představení se mluví česky a anglicky.

PŘEDSTAVENÍ Švihla získalo na ČESKÉ TANEČNÍ PLATFORMĚ ocenění TANEČNÍ INSCENACE ROKU 2017!

Tři otázky pro Terezu Hradilkovou čtěte zde

Po představení bude uveden taneční film Beating, který vznikl v rámci workshopu Tanec a kamera na Festivalu tanečních filmů.

Délka: 6 min

Režie: Kari Šulc

Choreografe: Tereza Hradilková

Hudba: Filip Míšek

Ocenění:

1. cena: Dances with Camera 

3. cena: Nu Video Dance 

partneři představení