Toto je testovací zpráva

Anotace:

Vstupenky na šestý celonoční sleepover koncert ze série Silent_Night v produkci kolektivu Genot Centre a Radia Wave jsou sice vyprodané, ale stále máte šanci přijít na předpůlnoční koncertní část večera.

Od 22:00 do půlnoci se v PONCI představí švédský skladatel a zvukový umělec BJ Nilsen – jedna z hlavních postav legendárního labelu Touch – a domácí všeuměl Tomáš Procházka aka Federsel (mimo jiné člen oceňovaných B4 a Gurun Gurun).

Švédský skladatel a zvukový umělec Bj Nilsen patří už více jak dekádu k hlavním postavám legendárního labelu Touch (kde vydal v posledních letech například alba The Invisible City či Eye of the Microphone). Jeho tvorba je od začátku úzce spojena s field recordings a podstatnou složkou Nilsenovy diskografie jsou vedle zvukových instalací a hudby k filmům, divadelním i tanečním představením také četné kolaborace napříč hudebním spektrem (Chris Watson, Jóhann Jóhannsson a především dlouhodobá spolupráce s islandským duem Stilluppsteypa). Na Silent_Night#6 představí BJ Nilsen svou aktuální tvorbu v české premiéře.

<iframe style="border: 0; width: 100%; height: 120px;" src="https://bandcamp.com/EmbeddedPlayer/album=3169639255/size=large/bgcol=ffffff/linkcol=0687f5/tracklist=false/artwork=small/transparent=true/" seamless><a href="http://bennynilsen.bandcamp.com/album/the-short-night">The Short Night by BJ Nilsen</a></iframe>

Easy listening noise? Neo-musique concrète? Spoluzakladatel koncertní série Wakushoppu Federsel si coby člen B4, Gurun Gurun či postdramatického divadelního seskupení Handa Gote libuje v zaprášených analogových přístrojích, jako jsou pásková echa a syntezátory z 60. a 70. let, které kombinuje s obskurními akustickými nástroji. Zároveň často využívá zvukové interference, zpětnou vazbu či elektromagnetické rušení.

<iframe style="border: 0; width: 100%; height: 120px;" src="https://bandcamp.com/EmbeddedPlayer/album=2129716767/size=large/bgcol=ffffff/linkcol=0687f5/tracklist=false/artwork=small/transparent=true/" seamless><a href="http://meteorismo.bandcamp.com/album/speaker">Speaker by Federsel</a></iframe>

SILENT_NIGHT#6 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy.