Toto je testovací zpráva


Anotace:

Třetí ročník mezigeneračního ReFestivalu: Old’sCool, velkolepá oslava Mezinárodního dne seniorů, představí řadu projektů, které propojují obecenstvo a tvůrce napříč generacemi. Na programu jsou mezigenerační koncerty s legendami české hudební scény, výstavy fotografií či knižních designů, večery na téma film, český design či science fiction, módní přehlídka, kurzy šití, seniorská cyklojízda Prahou a mnoho dalšího. Buďte zvědaví, nebudete brzo starý.

Senioři budou při současném trendu brzy většinou, ale stále se k nim chováme jako k menšině. Přitom mnoho z nich je „cool“ a má co říct, čehož je ReFestival názornou ukázkou. Obecně prospěšná společnost Elpida, která festival pořádá, soustavně propaguje pozitivní obraz stáří a iniciuje mezigenerarační spolupráci. Představuje vzory i velké životní příběhy, zapojuje seniory přímo do realizace vybraných projektů.

 

 

POSLECHOVKA S JIŘÍM ČERNÝM

Přezdívalo se mu Velký Mokasín a byl jedním z mála popularizátorů tehdejší moderní hudby za komunismu. Významný hudební kritik Jiří Černý stále pořádá poslechovky, kterým říká Antidiskotéky. I letos bude hlavní hvězdou poslechového večera, na kterém se představí tři generace hudebních publicistů selektorů. Vedle Jiřího Černého také hudební publicista a teoretik fotografie Pavel Turek píšící pro Respekt a za nejmladší generaci nadějný DJ Světadíl zakladatel stejnojmenného kolektivu, který v Českých Budějovicích propojuje umělce i sportovce.

Více na
elpida.cz/refestival 

https://www.facebook.com/OldsCoolReFest?fref=ts