Warning: session_start(): open(/usr/local/hosting/home/tanecpraha.cz/tmp/sess_qb796k8786u846rd31cv6pv6n1, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /usr/local/hosting/home/tanecpraha.cz/web/www/www/index.php on line 2
Cukr blog | Divadlo Ponec
Toto je testovací zpráva

Anotace:

Režisérka aktuálně ohrožená těhotenským diabetem je donucena ze dne na den přestat konzumovat rafinovaný cukr. Stižena abstinenčními příznaky zjišťuje, jak obtížné je zbavit se této návykové látky a jak těžké je na trhu nalézt produkty, které cukr neobsahují. Cukr je všude – od rohlíku, chleba, nejrůznějších polotovarů až k pivu, konzervované zelenině, slaným brambůrkům a uzenině, je v cigaretách, reklamě, v politice. Režisérka se investigativně pouští do zkoumání důsledků staleté konzumace cukru na jednotlivce a společnost. Zjišťuje, jak obrovskou moc tento prášek v historii měl a stále má.
Objevuje neuvěřitelné souvislosti mezi duševními nemocemi, poruchami chování a nadměrnou konzumací cukru. Film se pohybuje na hranici vědecké observace a sociálně angažovaného filmu. 

 

Film poskytl projekt Kinedok Institutu dokumentarních filmů. Více informací na www.kinedok.net.