Warning: session_start(): open(/usr/local/hosting/home/tanecpraha.cz/tmp/sess_chtekkt11n58g855393i7k12t1, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /usr/local/hosting/home/tanecpraha.cz/web/www/www/index.php on line 2
ANECKXANDER | Divadlo Ponec
Toto je testovací zpráva

Anotace:

ANECKXANDER je sólem na minimalistické scéně pro jedno akrobatické tělo, hrst pečlivě vybraných předmětů a tří variací na skladbu autora Arvo Pärta. Alexander/Aneckxander balancuje na tenké hranici tragédie a komedie a přepisuje autobiografii vlastního těla: ze subjektu na objekt a hmotu. Výsledkem je syrový autoportrét, ve kterém odhaluje své tělo a zároveň se snaží uniknout zvědavým očím těch, kteří se na něj dívají.

Alexander Vantournhout a Bauke Lievens se setkali v roce 2011. Po počátečním zděšení z velmi vyhraněných názorů toho druhého se nakonec rozhodli pro vzájemnou spolupráci v roce 2014. ANECKXANDER je tedy faux solo. Představení je výsledkem intenzivního dialogu, ve kterém je Alexander na jevišti a Bauke v kulisách. S krátkou work-in-progress verzí ANECKXANDER byli zvoleni laureáty 2014 CirkusNext.